Oddział ZASP w Poznaniu

Biuro Oddziału

Święty Marcin 80/82 pokój 323
61-809 Poznań
tel.: 575 678 099‬
e-mail: o.poznan@zasp.pl

Kierownik biura
Magdalena Komorowska

Biuro czynne: pon., śr., pt. 9.00 – 13.00

Skład Zarządu Oddziału

Przewodniczący
Filip Frątczak

Członkowie
Beata Chorążykiewicz
Kinga Kaszewska-Brawer
Wojciech Masacz
Dariusz Sosiński

Oddziałowa Komisja Rewizyjna
Andrzej Lajborek
Katarzyna Terlecka
Aleksander Machalica

Aktualności

Teatr obok nas…

Projekt „Teatr obok nas. Kształtuję siebie i swoją przestrzeń” zyskał finansowanie ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i 5 lipca rozpoczęliśmy zajęcia. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, trwały warsztaty teatralne w trzech grupach wiekowych a wieczorami odbywały się Spotkania z Artystą, podczas których artyści z wielkopolskich scen przybliżali zebranym specyfikę pracy aktora dramatycznego, aktora teatru lalek, tancerza i choreografa, śpiewaka teatru muzycznego. Smaczku dodawały liczne anegdoty z życia teatralnego przytaczane przez artystów. Projekt zakończy wieczór, podczas którego dzieci i młodzież zaprezentują pokaz przygotowanych przez siebie scenek, etiud scenicznych oraz fragmenty sztuki scenicznej (najstarsza grupa opracowała sceny z Romea i Julii Williama Shakespeare’a). Przez cały czas, młodzi uczestnicy poznawali zasady pracy aktora, ćwiczyli dykcję i artykulację oraz interpretowali najlepsze fragmenty polskiej literatury. Dla wszystkich uczestników warsztatów był to bardzo owocny czas poznawania siebie samego i siebie nawzajem, poszukiwania odpowiedzi na ważne życiowe pytania oraz przebudowywania nieefektywnych przekonań i zachowań w pozytywne, ułatwiające życie w grupie i budowanie wzajemnych relacji oraz bardziej satysfakcjonujące. Dziękujemy Samorządowi Województwa Wielkopolskiego, że dzięki finansowaniu nasz projekt mógł zostać zrealizowany!

„Teatr obok nas. Kształtuję siebie i swoją przestrzeń” nowy projekt Oddziału ZASP w Poznaniu

Ruszyły warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w Kolnicy w gminie Brudzew w projekcie "Teatr obok nas. Kształtuję siebie i swoją przestrzeń" finansowanym ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i realizowanym przez ZASP oddział w Poznaniu.

W trzech grupach wiekowych z dziećmi i młodzieżą pracują reżyserzy: Magdalena Pawelec, Dariusz Sosiński i Filip Frątczak. Opiekę pedagogiczną zapewnia Agnieszka Karbowa z GOK Wozownia w Kolnicy. Wszystkim uczestnikom i prowadzącym zajęcia życzymy udanego dnia!

Pomoc materialna dla Członków ZASP

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2019

Oddział ZASP w Poznaniu

Pomoc materialna dla Członków ZASP

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy,

w związku z zaistniałą trudną sytuacją oraz w odpowiedzi na oczekiwania środowiska artystów i twórców, członków ZASP-u ustaliliśmy, z Fundacją Artystów Weteranów Scen Polskich, Zarządem Głównym ZASP, Oddziałami i Sekcjami ZASP oraz pracownikami Biura ZASP, tryb przyznawania pomocy materialnej.

Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy proces udzielania pomocy naszym koleżankom i kolegom pozostającym w najtrudniejszej sytuacji życiowej i bytowej, będącej wynikiem ogłoszonego przez rząd zamknięcia placówek kulturalnych oraz zakazu zgromadzeń.

WNIOSKI SKŁADAMY W BIURZE SWOJEGO ODDZIAŁU ZASP

Komisja Pomocowa ZG ZASP

Oddział ZASP w Poznaniu – współpraca z Wielkopolskim Bankiem Żywności – pomoc żywnościowa

Szanowni Państwo,
Oddział ZASP w Poznaniu podpisał umowę o współpracy z Wielkopolskim Bankiem Żywnościowym, dzięki czemu pozostający w najtrudniejszej sytuacji artyści z tego rejonu Polski będą mogli liczyć na paczki żywnościowe.

Warunkiem otrzymania takiej pomocy będzie kryterium dochodowe ustalone przez WBŻ i MOPR, weryfikujący spływające wnioski.

W trudnym czasie epidemii naszym największym zmartwieniem jest sytuacja materialna artystów, którzy nie mając stałego zatrudnienia stracili pracę. Niektórzy nie mają w tej chwili żadnych środków do życia. Próbując pomóc tym właśnie artystom, którzy znajdują się w rozpaczliwej sytuacji, porozumieliśmy się z Wielkopolskim Bankiem Żywności i dzisiaj jako ZASP podpisaliśmy umowę współpracy. Dzięki niej do najbardziej potrzebujących dotrą paczki żywnościowe aby chociaż w taki sposób uczynić dla nich ten czas łatwiejszym.

W przyszłym tygodniu do pierwszych artystów w potrzebie za naszym pośrednictwem trafią paczki z Banku Żywności. Jeśli znają Państwo inne osoby, również potrzebujące takiej pomocy, prosimy, dajcie im znak, że taka pomoc jest możliwa.

W „normalnym” czasie ZASP zajmował się przede wszystkim swoimi członkami, jednak wobec wyjątkowej sytuacji epidemii kierujemy wsparcie również do wszystkich artystów niezrzeszonych w ZASP. Warunkiem jest praca na scenie lub związana ze sceną oraz oczywiście kryterium dochodowe ustalone przez WBŻ i MOPR, który weryfikuje wnioski o pomoc.

Wszelkich informacji dotyczących skorzystania z pomocy żywnościowej udzieli Państwu Kierownik Biura ZASP w Poznaniu pod nr telefonu 575 678 099 już od przyszłego tygodnia w godzinach 10-14 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem o.poznan@zasp.pl.

Oddziały ZASP

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design