Oddział ZASP w Katowicach

Biuro Oddziału

Rynek 10
40-003 Katowice
tel.: 32 258 72 51 wew. 224
kom: 501 940 520
e-mail: o.katowice(at)zasp.pl *

Kierownik Biura
Martyna Matuszewska
m.matuszewska(at)zasp.pl

Biuro czynne: śr., pt.: 12.00 – 16.00

Skład Zarządu Oddziału

Przewodnicząca
Ewa Leśniak

Wiceprzewodniczący
Wiesław Sławik

Wiceprzewodnicząca
Jolanta Niestrój-Malisz

Sekretarz
Marcin Kędziora

Skarbnik
Krystyna Wiśniewska

Członkowie
Andrzej Kroczyński
Marcin Kaleta
Jarosław Karpuk
Barbara Stonawska
Dorota Sitek
Jolanta Dańczyk
Aleksander Pestyk
Eugeniusz Jachym
Andrzej Kowalczyk (zm. 18.03.2021)
Ryszard Zaorski (zm. 14.10.2019)
Janusz Kaczmarski
Agnieszka Radzikowska

Oddziałowa Komisja Rewizyjna
Przewodniczący – Piotr Zawadzki
Stefan Szulc

Aktualności

Inauguracja nowego, 69. sezonu artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

21 września (wtorek) o godz. 15:00, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie przy ul. Zamkowej 3, odbędzie się uroczyste rozpoczęcie nowego, 69. sezonu artystycznego. Inauguracja odbywa się w ramach obchodzonego w Zespole „Śląsk” Dnia Stanisława Hadyny oraz Roku Górali w Województwie Śląskim.

Tego dnia w siedzibie Zespołu zaplanowano także Miasteczko Zdrowia z ofertą śląskich placówek opieki zdrowotnej oraz odsłonięcie tablicy Miejsce Pamięci Powstań Śląskich. Wstęp wolny.

Świętując we wrześniu każdego roku rocznicę urodzin założyciela Zespołu Stanisława Hadyny, artyści uroczyście rozpoczynają kolejny sezon działalności. Tym razem już po raz 69. zainaugurują koncertem rok nowych, artystycznych wyzwań.
W repertuarze znajdzie się jeden z najbardziej przebojowych programów Zespołu
„A to Polska właśnie”. Koncert odbędzie się w namiocie koncertowym na dziedzińcu Pałacu w Koszęcinie. Chór, balet i orkiestra Zespołu „Śląsk” wystąpią z repertuarem najpiękniejszych polskich pieśni i tańców z wielu regionów kraju. W dynamicznym, kolorowym i porywającym widowisku zabiorą widzów w taneczno-wokalną podróż po Polsce oraz bogactwach polskiej kultury regionalnej i narodowej. 

Po wielu miesiącach ograniczeń związanych z pandemią, Zespół „Śląsk” pragnie szczególnie zachęcić publiczność do udziału w tym wydarzeniu oraz wspólnego świętowania nowego sezonu i odwiedzenia zabytkowej siedziby. W ramach dodatkowych atrakcji, w godzinach od 10:00 do 14:00, na terenie parku otaczającego pałac w Koszęcinie zaplanowano Miasteczko Zdrowia. Wybierając się do siedziby Zespołu „Śląsk” mieszkańcy regionu będą mogli połączyć przyjemne z pożytecznym – wypocząć w urokliwym miejscu, obejrzeć galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, a przy okazji uzyskać porady zdrowotne, zrobić proste badania i poznać ofertę śląskich placówek opieki zdrowotnej. Tuż przed koncertem zostanie także podpisane porozumienie pomiędzy Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” a Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach.

O godz. 14:30 Zespół „Śląsk” zaprasza na uroczyste odsłonięcie tablicy „Miejsce Pamięci Powstań Śląskich”, którą na ręce Dyrekcji Zespołu „Śląsk” przekazał w lipcu tego roku Prezydent RP Andrzej Duda, jako jedynej instytucji artystycznej na Śląsku. Tablica wzorowana na powstańczym sztandarze „Tobie Polsko” jest symbolicznym uczczeniem bohaterskich uczestników trzech zrywów niepodległościowych, którzy w latach 1919, 1920, 1921 wywalczyli przynależność Górnego Śląska do odrodzonej Polski. Dzięki umieszczeniu tablicy w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, zabytkowy zespół pałacowo-parkowy w Koszęcinie zostanie ustanowiony „miejscem pamięci powstań śląskich w czasie narodowych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej”. To wyjątkowe wyróżnienie dla Zespołu „Śląsk”, który poprzez swoją działalność artystyczną i edukacyjną, od lat troszczy się o zachowanie pamięci o bohaterach polskiej historii. Tablica – obok Dębu Pamięci Powstań Śląskich, zasadzonego przez Prezydenta RP podczas czerwcowej wizyty w Koszęcinie – wzbogaci krajobraz zabytkowej siedziby Zespołu „Śląsk”, którą każdego roku odwiedza blisko 150. tysięcy gości.

Zapraszamy do Koszęcina na uroczystą inaugurację nowego sezonu artystycznego!

21 września 2021 roku, wtorek

Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie, ul. Zamkowa 3

10:00 – 14:00 – Miasteczko Zdrowia

14:30 – Odsłonięcie tablicy „Miejsce Pamięci Powstań Śląskich”

15:00 – Koncert inaugurujący 69. sezon artystyczny

Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – „A to Polska właśnie” –

namiot koncertowy na dziedzińcu pałacowym

WSTĘP WOLNY. ILOŚĆ MIEJSC SIEDZĄCYCH OGRANICZONA!

—————————————————————————————————————–

PREMIERA PŁYTY „PIEŚNI WSPÓŁCZESNE”

22 września o godz. 19:53 zapraszamy do Amfiteatru NOSPR w Katowicach (pl. Wojciecha Kilara 1) na prapremierowy odsłuch jednego z najciekawszych projektów muzycznych ostatnich lat – wspólnego albumu MIUOSH’A i ZESPOŁU ŚLĄSK – „PIEŚNI WSPÓŁCZESNE”. Wstęp wolny.

„Pieśni współczesne” to projekt, w którym zaangażowanych zostało ponad 140 osób w tym uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, oraz wykonawcy tacy jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni.

Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii.

Dla liczącego niemal 70 lat Zespołu „Śląsk”, który miał okazję koncertować w 44 krajach na 5 kontynentach, to pierwszy taki projekt. Dla Miuosha, który swoimi symfonicznymi projektami-koncertami z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia potrafił zapełnić największy stadion w Polsce, to również nowa przestrzeń.

Wydawnictwo „Pieśni współczesne” promują single: „Imperium” z udziałem Ralpha Kamińskiego, a także „Celina” z gościnnym udziałem Julii Pietruchy, „Zmierzch” nagrany z duetem Kwiat Jabłoni, „Doliny” z Jakubem Józefem Orlińskim oraz „Mantra” z Igorem Herbutem. We wszystkich utworach wystąpił także Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Premiera płyty „Pieśni współczesne” – 24 września 2021 roku

Więcej informacji: piesniwspolczesne.com

—————————————————————————————————————–

NABÓR DO ZESPOŁU!

29 września 2021 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26) odbędzie się nabór do chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 12:00 od spotkania z akompaniatorem, od 13:00 kandydaci będą występować przed komisją. Na CV kandydatów Zespół czeka do 28 września.

Wszystkie szczegóły są dostępne na oficjalnym koncie Zespołu „Śląsk” na Facebooku oraz na stronie internetowej Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w zakładce:
O nas/Nabór – http://zespolslask.pl/pl/nabor

Wręczono Nagrody Artystyczne ZASP w Bielsku-Białej

21 czerwca 2021 w Teatrze Banialuka z okazji MDT, na uroczystej gali zorganizowanej przez Prezydenta Miasta Bielsko-Biała, wręczono Nagrody Artystyczne ZASP w Bielsku-Białej - Laur Dembowskiego

Komisja w składzie:
Magdalena Legendź – krytyk teatralny
Barbara Rau – aktorka
Aleksander Pestyk – aktor
Eugeniusz Jachym – aktor, przew. Kola ZASP przy TP w Bielsku-Białej

postanowiła przyznać:
25 Laur Dembowskiego  za 2019
Wiktorii Węgrzyn – Lichosyt

Za stworzenie na scenie krainy wyobraźni i wspomnień przepełnionej  wzruszeniami, za urok, ekspresję i rewelacyjnie wyśpiewane piosenki w  sztuce Wyspa Kalina Zuzanny Bojda, w reż. Agaty Puszcz w TP w  Bielsku-Białej.

26 Laur Dembowskiego 2020

Nominacja  dla Lucyny Sypniewskiej za:
Za zbudowaną subtelnymi, oszczędnymi środkami, przekraczającą  dotychczasowe emploi aktorki, liryczną rolę Matki w spektaklu _Augustus_ w reż. Jacka Popławskiego w Teatrze Lalek Banialuka,
dzięki której widz odbywa magiczną podróż w czasie.

Nominacja dla zespołu aktorskiego spektaklu _Zły_ w reż. Piotra  Ratajczaka w Teatrze polskim w Bielsku-Białej, za prawdziwie  zespołową, dynamiczną kreację, w której każdy gest, wypowiedziane
słowo i działanie wspiera pozostałe postacie ( – partnerów),  współtworząc klimat i przesłanie spektaklu.

Laur Dembowskiego za 2020 rok otrzymuje
Lucyna Sypniewska

Szczegóły: https://www.banialuka.pl/aktualnosc/654/nagrody-prezydenta-miasta-bielsk-bialej-w-dziedzinie-teatru-2021

Ewa Leśniak odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Z wielką radością informujemy, że Wiceprezes Zarządu Głównego ZASP, Pełnomocnik ds. Konkursów Dyrektorskich, aktorka a przede wszystkim wspaniała Kobieta - Ewa Leśniak została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Artystka została wyróżniona za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury i sztuki, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej. Serdecznie gratulujemy!

fot. Śląski Urząd Wojewódzki

Odszedł Andrzej Kowalczyk

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi, Andrzeja Kowalczyka.

Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Debiutował na scenie Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku, gdzie spędził dwa sezony, grając pod okiem Jerzego Zegalskiego, swego późniejszego dyrektora w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. Kolejną sceną aktora był kielecki Teatr im. S. Żeromskiego, a następną – Teatr Śląski. Tam właśnie Andrzej Kowalczyk wziął udział w bardzo znaczących w historii tego teatru spektaklach: Popiele i diamencie (Alek), Hamlecie (Laertes), Cydzie (Paź), Amadeuszu (Obywatel Wiednia), Szewcach (jeden z Chłopców) i Szklanej menażerii (Syn).

Pracę w Teatrze Rozrywki rozpoczął od Evity (1994), przez kolejne lata biorąc udział we wszystkich ważniejszych przedstawieniach tej sceny. Aktor był też solistą w koncertach sylwestrowych i rozrywkowych Teatru Rozrywki, równie dobrze czując się w pastiszu, jak i w lirycznej balladzie. Brał udział w programach z cyklu „Górny Śląsk – świat najmniejszy”.

Zagrał w filmach fabularnych: Na straży swej stać będę oraz Śmierć jak kromka chleba (obydwa w reż. K. Kutza), Hiena w reż. G. Lewandowskiego oraz Jesteś bogiem w reż. L. Dawida. Grał również w serialach: Blisko, coraz bliżej, Rodzina Kanderów oraz Święta wojna. Występował gościnnie w Gliwickim Teatrze Muzycznym, grając Szmula w spektaklu Miłość czyni cuda E. Warty-Śmietany i W. Króla.

Najważniejsze role w Teatrze Rozrywki:
– Peron w Evicie A. L. Webbera i T. Rice’a,
– Stanisław Leszczyński w Ubu Król, czyli Polacy A. Jarry’ego
– Gubernator w Oceanie Niespokojnym A. Rybnikowa i A. Wozniesienskiego,
– Książę, Doktor Samson Carasco w Człowieku z La Manchy M. Leigha, D. Wassermana i J. Dariona,
– Fantom w The Rocky Horror Show R. O’Briena,
– Piłat w Jesus Christ Superstar A. L. Webbera i T. Rice’a,
– Malarz – pan Plamka w bajce Pan Plamka i jego kot A. Koecher-Hensel
– Pułkownik Wareda w Dyzma – musical W. Młynarskiego i W. Korcza,
– Intruz w farsie O co biega? P. Kinga,
– Mikołaj Iwanowicz Rimski w Balu u Wolanda Ł. Czuja wg M. Bułchakowa,
– postaci w KRZYKU według Jacka Kaczmarskiego R. Talarczyka,
– Bart Gor w Odjeździe F. Apkego,
– Doc w West Side Story L. Bernsteina,
– Lord Canterville w Canterville Ghost J. Williamsa,
– Terapeuta w musicalu Rent J. Larsona,
– Ojciec w Terapii Jonasza J. Bończyka i Z. Krzywańskiego,
– Sir Danvers Carew w musicalu Jekyll & Hyde F. Wildhorna i L. Bricusse’a,
– Miscosillas w Przygodzie fryzjera damskiego Ł. Czuja wg E. Mendozy,
– Anthony w Na końcu tęczy P. Quiltera,
– Pan Brownlow w musicalu Oliver! L. Barta,
– Marks, Sędzia, Johann, Zarządca więzienia w Producentach M. Brooksa,
– Wielebny Evans w spektaklu Wesołe kumoszki. Musical G. Dorana, P. Englishby’ego i R. Bolta,
– Herr Gabor, Herr Zugenschlag, Ojciec Kaulbach w Przebudzeniu wiosny S. Satera i D. Sheika,
– Spencer w komedii Kogut w rosole S. Jokica,
– Menel, Barman Dave, Jesmond, Ksiądz, Sędzia w musicalu Our House T. Firtha i Madness,
– Marszałek Piłsudski, Chińczyk w spektaklu Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu K. I. Gałczyńskiego,
– Bökmann we Franku V F. Dürrenmatta i P. Burkharda,
– Król w bajce Kot w butach J. Bończyka i Z. Krzywańskiego,
– Przewodniczący komisji egzaminacyjnej w musicalu Billy Elliot E. Johna i L. Halla,
– Inkwizytor / Mamun / Naczelnik Cyganów w Rękopisie znalezionym w Saragossie J. Potockiego,
– Cecil de Mille w Bulwarze Zachodzącego Słońca A. L. Webbera.
W latach 2003-2018 aktor z wielkim powodzeniem kreował postać Tewjego Mleczarza w Skrzypku na dachu J. Steina, J. Bocka i S. Harnicka.
Od lutego 2019 r. występował w Teatrze Rozrywki gościnnie.
Żonie, synowi i wszystkim bliskim składamy najgorętsze wyrazy współczucia.

foto: oddział ZASP w Katowicach

Odeszła Grażyna Szewior

Z ogromnym bólem, dzielimy się smutną wiadomością. Odeszła od nas, kochana przez wszystkich, była kierowniczka biura Oddziału ZASP w Katowicach - Grażyna Szewior.

Zawsze uśmiechnięta, pomocna, życzliwa i z ogromnym sercem do ludzi. Zawsze mogliśmy liczyć na jej pomoc i dobrą radę. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci i naszych sercach.
„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.”

Rodzinie i najbliższym, łącząc się w bólu, składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Zarząd Oddziału ZASP w Katowicach

fot. Oddział ZASP w Katowicach

Wszystkich Świętych A.D. 2020

Z uwagi na dynamiczny wzrost zakażeń COVID_19 Zarząd Śląskiego Oddziału ZASP w Katowicach w trosce o zdrowie Koleżanek i Kolegów (od lat biorących udział w porządkowaniu grobów i rozstawianiu zniczy oraz szarf ZASP PRO MEMORIA) w tym szczególnym roku

NIE PRZEPROWADZA W/W AKCJI

Tym razem uczcimy pamięć koleżanek i Kolegów we właściwy sobie sposób – indywidualnie

Przewodnicząca oddziału ZASP w Katowicach
Ewa Leśniak

Oddział Katowicki wspiera członków Oddziału

Zarząd Oddziału ZASP w Katowicach, zadbał o swoich członków w czasach pandemii.

Mając na uwadze, że strefa kultury ciągle kuleje ze względu na ograniczenia epidemiczne, Zarząd Oddziału ZASP w Katowicach postanowił, wszyskim członkom zrzeszonym w Oddziale przyznać po 500 zł jednorazowej zapomogi. Warunkiem otrzymania zapomogi jest złożenie podania do Zarządu Oddziału i niezaleganie ze składkami członkowskimi. 

Zmarł Jan Bógdoł, aktor Teatru Ślaskiego w Katowicach

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego aktora seniora Jana Bógdoła, mistrza i przyjaciela.

Jan Bógdoł w środowisku był niekwestionowanym autorytetem artystycznym, moralnym i etycznym. Z Teatrem Śląskim związany ponad 20 lat. W 2017 roku minęło 60 lat od jego scenicznego debiutu. Grał także m.in. na deskach Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Teatru im. Horzycy w Toruniu, Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Teatru Nowego w Zabrzu.

Urodzony w Katowicach w 1930 roku, zasłużony aktor teatrów w Polsce i na Śląsku. W 1957 r. ukończył Studio Aktorskie przy Teatrze Śląskim w Katowicach i rozpoczął artystyczną wędrówkę po teatrach całej Polski. Obdarzony niepospolitymi warunkami i talentem aktorskim zagra ponad 150 ról teatralnych, kilkadziesiąt ról filmowych, telewizyjnych i radiowych. Dorobek ten obejmuje w większości znaczące role, które przyniosły mu uznanie publiczności i krytyki. Oto niektóre z nich: Jim – „Szklana menażeria” T. Williamsa, Orsino, Antonio, Kapitan w różnych inscenizacjach „Wieczoru Trzech Króli” Szekspira, Przełęcki – „Uciekła mi przepióreczka”, Jajecznica – „Ożenek” Gogola, Sołtys – „Klątwa” Wyspiańskiego, Szela, Nos, Czepiec, Żyd w różnych inscenizacjach „Wesela” Wyspiańskiego, hr. Almaviva – „Wesele Figara”, Beaumarhaisa, Major – „Fantazy” Słowackiego, Rejent – „Zemsta” Fredry, Woland, Kajfasz – „Czarna Magia” Bułhakow, Lelewel – „Noc listopadowa” Wyspiańskiego, Głodomór – „Odejście Głodomora” Różewicza, Tyrezjasz – „Antygona” Sofoklesa, Szczuka – „Popiół i diament” Andrzejewskiego, Król IV w „Królu IV” Grochowiaka, Karmazyn – „Wyzwolenie” Wyspiańskiego, prof. Higgins – „Pigmalion” B. Shawa, Ziemlianika – „Rewizor” Gogola, Johannes – „Biografia kontrolowana” Bieniasza, Sofar – „Hiob” Wojtyły. Z powodzeniem grał w repertuarze Mrożka i Schaeffera. Będąc na emeryturze gościnnie grał w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Z dorobku filmowego nie można nie wymienić takich filmów jak: „Sól ziemi czarnej”, „Perła w koronie”, „Paciorki jednego różańca” (Antek, syn Habryki), „Grzeszny żywot Franciszka Buły”, „Polonia Restituta”, „Na straży swej stać będę” (Klimza, ojciec Jakuba), „Polowanie na Króla Lira w Zdaniem Obrony”, „Banda Rudego Pająka”, „Wojaczek”, „Magnat”, „Angelus” i wiele innych. Wszystkie jego role filmowe dokonania cechuje duża siła wyrazu i swoisty wdzięk.

Jan Bógdoł grał z powodzeniem również w wielu spektaklach telewizyjnych różnych ośrodków: TVP Poznań, TVP Warszawa, TVP Łódź, TVP Katowice („Uciekła mi przepióreczka”, „Jak wam się podoba”, „Droga do Czarnolasu”, „Pigmalion”, „Pole niczyje”, „Bracia polscy”, „Władca czasu”, „Wygnańcy”, „Noc świętojańska”, „Król i aktor”.

Jan Bógdoł miał w swoim dorobku również współpracę w teatrami alternatywnymi (Teatr Jota – występy m.in. we Francji). Wystąpił w eksperymentalnym spektaklu Lecha Majewskiego „Tramwaj” granym w Düsseledorfie z okazji Dni Kultury Województwa Śląskiego w 2002. Grał w spektaklach autorskich St. Bieniasza: „Biografia” i „Senator” (przedsięwzięcie niemieckojęzyczne w ramach współpracy polsko-niemieckiej).

Był wieloletnim członkiem ZASP-u. W ostatnim czasie na deskach Teatru Śląskiego można było go oglądać w spektaklu „Wujek.81. Czarna ballada” oraz „Drach” w reż. Roberta Talarczyka.

WYBRANE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

  • Czarne Diamenty (nagroda redakcji „Wiadomości Zagłębia”) za rolę Polaka w sztuce „Przyszedłem pana zabić”
  • Srebrny Krzyż Zasługi
  • Złota Odznaka zasłużonego dla Województwa Katowickiego
  • Krzyż Kawalerski Orderu Odznaczenia Polski
  • Złoty medal Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa
  • Ryngraf imienny za wzorowe prowadzenie Izby Pamięci pomordowanych policjantów II RP
  • Srebrna odznaka za zasługi dla Policji
  • Nagroda Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie tworzenia i upowszechniania teatru

Rodzinie aktora i bliskim chcielibyśmy złożyć kondolencje oraz wyrazy współczucia.

Nagroda Oddziału ZASP w Katowicach im. L. Starke

Jak co roku, Oddział ZASP w Katowicach przyznaje swoją nagrodę im. Leny Starke dla artystów wykonawców za najlepsze, wykonanie  roli, gdzi dochodzi do tzw. „przekroczenia” pewnej normy. W trym roku, pomimo wszelkich obostrzeń związanych z pandemią, Zarząd Oddziału również postanowił nagrodzić najlepszych z naszego okręgu. 

Nominowani do nagrody zostali:

KAMIL SUSZYK – rola John w spektaklu „Koszt życia” w reż. M. Bogajewskiej

ALEKSANDRA PRZYBYŁ – rola Rose w spektaklu „Rosemary” w reż. W. Faruga

JAROSŁAW KARPUK – rola Scrooge w spektalku „Scrooge” w reż. H. Adamek

GRZEGORZ CINKOWSKI – rola Papkin w spektaklu „Zemsta” w reż. Z. Stryj

ARTUR ŚWIĘS – rola Hitler w spektaklu „On wrócił” w reż. R. Talarczyk Miło nam poinformować, że tegorocznym laureatem nagrody im. Leny Starke, został kolega – JAROSŁAW KARPUK z Teatru Nowego w Zabrzu.   Jednocześnie za całokształt pracy artystycznej uhonorowani zostali: Hanna Boratyńska – Teatr Nowy w Zabrzu Adam Baumann – Teatr Śląski w Katowicach Wojciech Leśniak – Teatr Zagłębia w Sosnowcu   Gratulujemy!!!

Pomoc materialna dla Członków ZASP

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy,

w związku z zaistniałą trudną sytuacją oraz w odpowiedzi na oczekiwania środowiska artystów i twórców, członków ZASP-u ustaliliśmy, z Fundacją Artystów Weteranów Scen Polskich, Zarządem Głównym ZASP, Oddziałami i Sekcjami ZASP oraz pracownikami Biura ZASP, tryb przyznawania pomocy materialnej.

Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy proces udzielania pomocy naszym koleżankom i kolegom pozostającym w najtrudniejszej sytuacji życiowej i bytowej, będącej wynikiem ogłoszonego przez rząd zamknięcia placówek kulturalnych oraz zakazu zgromadzeń.

WNIOSKI SKŁADAMY W BIURZE SWOJEGO ODDZIAŁU ZASP

Komisja Pomocowa ZG ZASP

Oddziały ZASP

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design