Chór

Chór ZASP śpiewa i zaprasza do wspólnego śpiewania

Koleżanki i Koledzy!

W lutym 2020 roku pisaliśmy:

„Kolędowaliśmy przy Dworcu Centralnym z bezdomnymi podczas wieczornego posiłku serwowanego im co tydzień przez Fundację „Daj Herbatę”; zaśpiewaliśmy dla Koleżeństwa z Sekcji Estrady ZASP na noworocznym spotkaniu, i  na niedzielnej mszy w DAW w Skolimowie dla jego pensjonariuszy; wreszcie wspólnie z chórem Con Passione daliśmy koncert w pięknym kościele w Lesie Bielańskim. Z występu na występ brzmieliśmy coraz pewniej, śmielej, lepiej. Było pięknie, czujemy progres, jest niemała satysfakcja, ale… martwi, że nas tak niewielu. Czujemy, że moglibyśmy muzykować lepiej, pełniej, mocniej  – w większym gronie.”

Rok który upłynął był nie tylko z powodu pandemii niełatwy, dotknął nas wielorako, ale trwamy; kolęda nagrana dla DAW i filmik z XXIX Finału WOŚP
w Lesie Bielańskim pokazują w jakiej formie i składzie. Plany zaś mamy bardzo konkretne:

  1. powiększyć skład do 25-30 osób, zwłaszcza o alty i głosy męskie, i stać się chórem ZASP, nie tylko warszawskiego Oddziału;
  2. do lata zamierzamy przygotować opracowane na chór przeboje dwudziestolecia międzywojennego.
  3. przed wrześniem planujemy nagrać sześć piosenek Ewy Gaworskiej na płytę „Kolędy przybłędy II” – choć mieliśmy gotowe opracowania, nie zdążyliśmy w minionym roku.

Jeśli więc lubisz śpiewać w grupie, jeśli chcesz, możesz i będziesz regularnie raz w tygodniu pracować na próbie chóru (i potem w domu) nad głosem, emisją, oddechem, słuchem melodycznym i harmonicznym, poczuciem rytmu, etc. a także nad repertuarem, jeśli jesteś otwarty na nowe techniki wokalne – przyjdź, sprawdźmy, co razem możemy „śpiewająco” zdziałać .

Zapraszamy członków wszystkich sekcji i oddziałów ZASP z całego kraju – wprawdzie działamy w Warszawie, ale jedna z koleżanek dojeżdża z Wrocławia 🙂

Zajęcia w każdy poniedziałek w godzinach 16 -19 prowadzi kierownik artystyczny chóru Magdalena Trzcionkowska, dyrygentka, wokalistka, trenerka wokalna, prowadząca zespoły wokalne i ucząca głosu w oparciu o metodę Physiological Voice Training,  (droga rozwoju ducha i ciała przez doświadczenie swobodnego głosu ), absolwentka UM im. F.Chopina.

Deklaracje uczestnictwa, a także wszelkie pytania, proszę kierować na adres e-mail : a.trabczynski@newformat.pl – jestem inicjatorem chóru i jego tymczasowym kierownikiem.

Z  koleżeńskim pozdrowieniem
Aleksander Trąbczyński
a.trabczynski@newformat.pl
+48 665 111 404

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie
Al. Ujazdowskie 45
00-536 Warszawa
pon. – pt.: 9.00 – 17.00
e-mail: zasp@zasp.pl

Copyright © 2020 Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie. All Rights Reserved.

Webdesign by Pink Design